Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Šperky a bižuterie SBS Trade - český výrobce

Žena a šperk

Ženy a krásné šperky patří od pradávna k sobě.

Pravěké ženy se od těch dnešních příliš nelišily. Archeologové našli v Izraeli a v Alžíru šperky staré 135 tisíc let. To znamená, že se ženy rády zdobily již o 50 tisíc let dříve, než si vědci doposud mysleli. Už v dávných dobách si vyráběly primitivní šperky, aby vyzdvihly svou ženskost a půvab.

Ale ani muži nezůstávali za krášlícími se ženami pozadu. Osobní šperky měly mnoho různých a často mnohonásobných funkcí. Používaly se k zdobení těla, symbolizovaly lásku při námluvách nebo je lidé nosili jako amulety, aby vyjádřili individuální identitu nebo naopak příslušnost k určité skupině.
  
Ženy a šperky k sobě tedy patří odpradávna. Potřebu zdobit se máme my ženy snad dánu od přírody. Krásné věci v nás totiž dokáží vyvolat pocit luxusu, jedinečnosti či výjimečnosti. I proto se šperk často dává jako dárek k nejrůznějším příležitostem.
Šperky se hodí do společnosti a pro zvláštní události, ale také pro běžné nošení.

Dnešní ženy mají cestu ke kráse mnohem snazší. Nejen, že mají na výběr rozličné množství ozdob, ale dokonce si mohou vybírat podle své momentální chuti a nálady.
 

 
 

Výběr šperků podle stylu ženy

  • romantický styl - tyto ženy se rády zdobí, proto pro ně vybírejte složitější jemně zdobené šperky s výraznějším zdobením a s více drobnými kamínky
  • sportovní styl - tyto ženy rády nosí pohodlné oblečení (rifle, trička..), proto pro ně vybírejte jednoduché a pohodlné šperky bez zdobení nebo s malými kamínky
  • vášnivý styl - pro tyto ženy vybírejte šperky nápadné, s ornamenty a různobarevnými kameny nebo extravagantní bižuterie
  • úspěšný styl - těmto ženám uděláte radost s jednoduchými, elegantními a decentními šperky
 

Jaká žena takový šperk

Většinou toho koho obdarováváte, znáte už nějakou dobu, proto dokážete odhadnout, jaká asi je. Vycházet můžete z povahových vlastností, ale i z jejího vzhledu či oblíbených zájmů a koníčků.

Začněme vzhledem, z toho mohou vycházet všichni.

 
  • Je-li žena drobná, volte raději jemnější šperk s menším kamínkem a z méně materiálu. Příliš velký doplněk by mohl působit násilně.
  • Naopak, čím je žena silnější, tím si může dovolit výraznější šperk. Tedy větší kamínek a více materiálu. Drobný šperk by na ní vůbec nevynikl, "mohutnější" šperk ji rozzáří.
Znáte-li svou ženu více, můžete odhadnout její sebevědomí. To vám při výběru může také pomoci. Je to jednoduché. Tak jako si sebevědomý muž oblékne nápadnější oblečení a zvolí výraznější hodinky, někdy i prsten, stejně se sebevědomější žena nebojí ozdobit výraznějšími šperky.
 

Výběr šperků podle barevné typologie

Výběr šperků je velmi důležitý a dokáže podtrhnout nebo zničit celkový dojem….
 
  • Jarní typ


Šperky typické pro tento barevný typ by měly být jemné a něžné, jako je on sám. Ovšem co musí oželet na mohutnosti a velikosti šperků, může si vynahradit v barevnosti. Sytá tyrkysová, žlutý topas, modrý safír nebo zlatavý jantar vypadají v ladění jarního typu velmi hezky. Také šperky z korálů nebo rohoviny smetanového odstínu, případně stejně zbarvená umělá hmota působí velmi přirozeně a zajímavě. Pokud jde o zlato, hodí se jeho teplé odstíny - žluté nebo načervenalé, nemělo by být bílé, stejně jako by ženy jarního typu neměly volit stříbrné šperky. Perly by měly mít odstín krémově bílý nebo nažloutlý.
 
  • Letní typ


Letní typ je, pokud jde o šperky, ušlechtilost a noblesa sama, zvláště vhodné jsou stříbrné šperky s matným nádechem až dočerna, ať nové nebo staré s patinou. Z barev jsou vhodné chladné a nepříliš výrazné odstíny. Velmi dobře vypadají jasné rubíny a granáty, zelený jadeit s modrým nádechem, jemně modrý akvamarín, ale i šedozelený achát. A jako stvořené jsou pro letní typ i diamanty a narůžovělé nebo šedé perly. Ani zlata se ženy tohoto typu nemusejí odříkat, jeho bílá nebo chladně červená varianta působí velmi čistě a dokonale.
 
  • Podzimní typ


Dřevo, rohovina, jantar, kůže, kostěné šperky či ozdoby z peří působí v ladění podzimního typu přirozeně a harmonicky. Ženy tohoto typu mohou zvolit i objemné a mohutné šperky, ovšem pouze v jemnějším barevném ladění, aby tyto doplňky nepůsobily příliš křiklavě a nepotlačily barvy oděvu. Zlatě žluté topasy, červené korály, žlutozelené jadeity, teplé acháty, to jsou minerály ladící s barvami podzimu. Podzimní typ nic nezkazí jakýmkoli zlatem v teplých odstínech, ovšem stříbru a bílému zlatu by se měl vyhnout. Velmi zajímavě ale naopak působí měď a bronz.
 
  • Zimní typ


Nápadnost a extravagance, to jsou synonyma pro šperky zimního typu. Je jako stvořený pro vše velké, třpytivé a blýskavé - diamanty, štrasy, krystaly a brilianty, předimenzované, výrazné náramky či náušnice působí na ženách zimního typu vyloženě draze, ať už jsou z drahého kamene nebo z plexiskla. Všechny drobné, jemné a filigránské šperky působí na zimním typu fádně, zatímco tmavé odstíny černého onyxu, jantaru, zeleného jadeitu nebo rudý rubín získají ještě více na kráse a dokonalosti. Jedna řada perel nestačí - vždy by jich mělo být víc, nejlépe vyniknou bílé, šedé nebo ušlechtilé černé. Z drahých kovů jsou nejvhodnější bílé zlato, platina, velmi vhodné je stříbro - černé nebo naopak velmi lesklé.
 

Zájmy jsou také důležité

Pokud má žena nějaký zajímavý koníček můžete jí koupit přívěsek na řetízek, který bude s jejím zájmem spojen. Ona pak bude mít pocit, že víte, co má ráda.

Stále více oblíbenější jsou i šperky vyrobené z kvalitní oceli, jejichž povrch je potažen žlutým kovem a rhodiem, vzácným kovem oblíbeným díky své nádherně bílé barvě, zářivému lesku a mimořádné tvrdosti. K ženám prostě neodmyslitelně patří šperky všeho druhu. Ženy obecně rády šperky nosí a ukazují světu. Mezi nejčastější šperky vyhledávané jako dárek patří především náhrdelníky, náramky, naušnice, prsteny a prstínky, přívěšky, řetízky a také dámské hodinky mnoho dalších...
 

Šperkem (ani květinou) prostě ženu neurazíš ;-) Takový dárek potěší ženu každého věku.


Hledáte dárek pro přítelkyni, manželku, maminku nebo jen pro svou kamarádku či kamaráda? Nevíte si rady s koupí něčeho pěkného a krásného? Hledáte něco originálního, praktický dárek nebo si snad chcete ,,otevřít svůj vlastní mini obchůdek" se šperky?
Na těchto stránkách naleznete plno inspirace pro nákup dárků i možnost spolupráce.
 
stribro
 

 
TOPlist